Hoci sa nás médiá snažia presvedčiť, že celebrita či známa osobnosť = užívateľ drog, nie je to pravda. Aj medzi hercami či spevákmi sa nájdu osobnosti, ktoré povedali drogám nie. V prostredí, kde sa považuje za „normálne“, že párty a drogy k sláve patria, to iste nie je jednoduché, ale tieto stálice hudobnej a hereckej scény sú príkladom toho, že sa to dá.

 

Shania Twain: krásna speváčka so zdravým životným štýlom

Táto kanadská speváčka a pesničkárka je nielen krásna žena, ale v country aj najlepšie predávajúca umelkyňa, taktiež medzi najúspešnejšie speváčky všetkých čias. Označujú ju aj ako Kráľovnú Country Popu. Shania je známa nielen vďaka svojim piesňam, ale aj zdravému životnému štýlu. Nepije alkohol, nefajčí, stráni sa akýchkoľvek drog. Raz povedala, že keď mala 16 rokov, opila sa a prišlo jej tak zle, že jej to stačilo na celý život. Odvtedy sa alkoholu nedotkla a dnes je symbolom krásy, zdravia a úspechu.


 

Natalie Portman: čistý život, čistý úspech

Natalie, pôvodne menom Neta-Lee Hershlag, je herečka s dvojitým občianstvom – americkým a izraelským. Svoju úspešnú púť na filmovom plátne začala so slávnym Jeanom Renom vo filme Leon. Už vtedy sa ukázala ako veľmi talentovaná herečka. Má na konte mnoho cien ako Zlatý Glóbus či BAFTA Award. Bola tiež nominovaná na Oscara. Natalie však nie je iba herečka. Vyštudovala Harward a má  diplom z psychológie. Práve ako študentka na Harwarde prvýrkát vyskúšala trávu. A to stačilo. Dnes je šťastne vydatá a žije život bez drog, legálnych či nelegálnych.


 

Colin Farrell: koniec paktom s drogami a alkoholom

Colin je írsky herec. Má za sebou mnohé úlohy, napríklad aj v kasových trhákoch ako Minority Report či Daredevil. Počas svojho búrlivého života si prešiel kadečím. V decembri 2005 išiel do drogového rehabilitačného centra kvôli užívaniu rekreačných drog a liekov proti bolesti. O dobe, keď paktoval s drogami, hovorí: „Bolo to ako nejaká vytvorená energia, vytvorená osobnosť, ktorá pre mňa nebola prospešná. Bolo to javisko, kde sa všetko okolo mňa začalo rúcať.“


 

Jennifer Lopez: dievča z Bronxu, ktoré nikdy nedrogovalo

Slávna Jeniffer Lopez je americká speváčka, herečka, tanečníčka, dokonca módna návrhárka. Je to prvá latino herečka, ktorá dostala viac než 1 milión dolárov za film. Hviezda s vlastnou hviezdou na Hollywoodskom chodníku slávy, ktorá je symbolom úspechu. Hoci pochádza z Bronxu (jednej z najbrutálnejších častí New Yorku), na detstvo sa nesťažuje. Ako hovorí: „Miesto, kde som vyrastala, mi dalo veľa. Nakoplo ma a dalo mi zdravý rozum človeka z ulice.“ Napriek tomu, že Bronx je semenište drog, Jeniffer drogy neberie a jej zdravý životný štýl je povestný. „Nepijem, nemám rada tú chuť. Bolo by to vyhadzovanie peňazí. Neberiem ani žiadne drogy.“  Namiesto drog tancuje, spieva, hrá a ako sama hovorí: „Chcem, aby bola moja show plná energie, niečo na spôsob panelákovej party v Bronxe… Chcem, aby sa ľudia skutočne uvoľnili.“


 

Jim Carrey: život je príliš krásny, aby ste ho pokazili drogami či chľastom

Jim je kanadsko-americký herec, komik, scenárista a producent. Preslávil sa napríklad napríklad filmom Maska, ale aj sériou filmov Ace Venturovi, zvierací detektív, či komédiou Blbý a blbší. No vie to aj v dráme – za film Man on the Moon získal Oscara. Jeho život však nemá iba krásnu tvár. Dlhodobo zápasil s depresiou, na ktorú bral Prozac. Ako sám tvrdí, nerobilo mu to dobre a tak prestal. Neberie žiadne lieky ani stimulanty. Dokonca sa vyhýba aj káve. Ako to už v USA chodí, bulvár si na Jimovi svojho času zgustol – čo je pravdy na rôznych obvineniach, ktoré boli voči nemu vznesené, nebudeme skúmať. Dáme mu za pravdu v jednom: Jim Carrey tvrdí, že život je príliš krásny na to, aby sme si ho pokazili drogami či alkoholom.

 

Zdieľať na Facebooku