Náš tím

 
Michal Bučko

predseda združenia, prednášateľ

„…najkrajšie je, keď vnímam, ako si študenti počas prednášky uvedomujú súvislosti, ako im postupne dochádza to, do akej hry ich chce okolie dostať (díleri, užívatelia, reklamy,,…) a ako potom na konci prednášky vidím v ich očiach…“  čítaj celý rozhovor 

 

Erika Botlíková

prednášateľka

„Ak je dobrá komunikácia medzi rodičmi a deťmi, tak sa  môžu vybrať akékoľvek témy a všetko funguje. Na druhej strane, ak je komunikácia zlá, nefunguje žiadna téma. Ak by rodičia chceli pomôcť svojim deťom, musia v prvom rade…“  čítaj celý rozhovor

 

Pali Prekop

prednášateľ

„Deti sú neuveriteľné vnímavé, aj keď sú ešte malé, tak sú to už hotové bytosti, len nosia menšie telo a majú menej skúseností. To čo sa deje okolo nich je to, čo ich ovplyvňuje. Ak chce ktokoľvek vychovávať deti, musí…“  čítaj celý rozhovor

 

Daniel Rusinko

prednášateľ

„Dnešné deti predstavujú budúcnosť, sú to budúci lídri, umelci, doktori, pracovníci. A sú vystavené obrovskému informačnému tlaku z každej strany. Pozlátko sociálnych médií, neskutočná rýchlosť komunikačných línií, cynickosť komerčného sveta, ignorancia farmabiznisu, arogancia a… prečítajte si rozhovor.

 

Rasťo Bobček

prednášateľ

„Uvedomujem si, že deti a mládež sú budúcnosť našej krajiny a keď budú užívať drogy, tak ich nikto nezamestná, takže preto som vždy ochotný nájsť si čas aj na prednášanie PRAVDY O DROGÁCH. Taktiež som presvedčený, že ľudia, ktorí užívajú drogy…  čítaj celý rozhovor. 

 

Iveta Briestenská

koordinátorka prednášateľov

Keď som sa zamyslela nad tým, ako by som mohla svoje deti ochrániť pred drogami, ak sa s nimi v budúcnosti niekde stretnú, napadla mi len jedna vec – vzdelať ich v tejto oblasti dostatočne na to, aby vedeli, že drogy nepatria do ich života a nemali by patriť do života žiadnych ľudí. Vďaka práci v Slovensku bez drog môžem tento cieľ napĺniť a to nie len pre svoje deti, ale mnohé iné. Tým, že im hovoríme PRAVDU O DROGÁCH, môžeme ich ochrániť. 

 

 

Martina Rancová

PR a propagácia

„Slovensko bez drog je z môjho pohľadu jedna z kľúčových aktivít, ktoré prispievajú k tomu, aby na Slovensku vyrástla veľmi schopná generácia lídrov a múdrych ľudí, ktorí našu krajinu posunú na novú úroveň, a preto je mi cťou a zároveň veľkým záväzkom jej pomáhať.“

 

Člentímu Nový

prednášateľ/ka

hľadáme kolegu/kolegyňu pre Banskobystrický kraj 🙂 

 

Valér Kováč

prednášateľ

K Slovensku bez drog som sa pridal, pretože je to spôsob, ako mladým ľudom dať informácie o tom, ako to s drogami funguje. Zároveň sú to informácie, ku ktorým sa bežne nedostanú. Keď má človek tie správne údaje, má možnosť sa správne rozhodnúť. A to je spôsob, ako zabrániť tomu, aby sa mladí ľudia chytili do pasce drog, z ktorej je potom takmer nemožné sa dostať. Som rád, že tomu môžem pomáhať…. čítaj viac.

Peter Vanka

prednášateľ

Na to, aby som sa stal prednášateľom som mal viacero dôvodov. Prvým sú moje milované vnúčatká. Mám ich štyri a chcem urobiť niečo preto, aby mohli vyrastať v lepšom svete, bol by som rád, aby to bol svet bez drog, so skvelým vzdelávacím systémom. Týmto spôsobom chcem k vytvoreniu lepšieho prostredia pre život prispieť aj ja.
Druhým dôvodom sú deti. Deti sú… čítaj viac. 

Adelka Prekopová

prednášateľka

„Prednášať som sa rozhodla počas svojho štúdia v zahraničí. Keď som sa skutočne priamo pozrela, v akom stave je svet a spoločnosť a že ak s tým niečo neurobíme, nedopadne to dobre. Naozaj vidím, že drogy sú príčinou úpadku ľudí, zničených vzťahov, zdravia a psychických problémov. Až keď som si dala dole „ružové okuliare“ a prestala som sa tváriť, že tento problém neexistuje a prestala som sa vyhovárať a mať postoj, že sa s tým nedá nič robiť, povedala som si, že idem priložiť ruku k dielu a pomôcť.“ Prečítajte si rozhovor s Adelkou.

Tomáš Kavčák

prednášateľ

„Žijeme v dobe kedy na nás striehnu drogy z každej strany. Trh je voľný a otvorený, informácie sú skreslené. A čo je smutnejšie, že k drogám majú prístup aj deti a práve preto som veľmi rád, že môžem byť súčasťou komunity, ktorá si uvedomuje dôležitosť tejto zvláštnej hry a vzdeláva mládež. Ukazujeme im cestu, ako sa dá byť šťastný aj bez drog. Dávame im nádej, že sme s nimi a chápeme ich. Chápeme, že majú okolo seba rôzne nástrahy a je ich toľko, až sa v tom strácajú.“ Prečítajte si rozhovor s Tomom.