Naša prednášateľka pre stredné Slovensko – Simona Nádašiová – kedysi si život bez drogy nevedela prestaviť. Dnes zachraňuje životy prostredníctvom šírenia PRAVDY O DROGÁCH.

 

K drogám som sa dostala počas tínedžerskych rokov a držalo ma to pomerne dlhý čas.

Mala som pocit, že marihuanu nikdy ani fajčiť neprestanem.

Množstvo problémov, ktoré som vo svojom svete vnímala a neschopnosť ich riešiť, ma priviedli k „skratke“: skrátka sa vyresetujeme a bude nám lepšie.

Bola to zostupná špirála, ktorá skončila situáciou, keď som sa ocitla v cele predbežného zadržania.

Keby nebolo jedného človeka, možno by som tu dnes nebola. Žiaľ on tu dnes už nie je.. .a ja to robím aj kvôli nemu. Robím to kvôli sebe. Aby všetky tie moje skúsenosti nadobudli nejaký pozitívny význam. Robím to kvôli mladým, ktorí možno majú podobné problémy, ako som mala ja. Kvôli tým, ktorí sa rozhodujú, či to skúsia, či je to pre nich dobrá cesta.

Je to zmysluplná činnosť, ktorá má ďalekosiahle dôsledky v životoch iných ľudí.

Je to ako efekt motýlich krídiel. Pre mňa je to 45 minútová prednáška a zdieľanie môjho príbehu. Pre mnohých je to však ako dostať päsťou do brucha alebo vidieť ducha. Silný zážitok, na ktorý sa nezabúda. Ostáva to v nich a potom si na mňa spomenú, keď príde k rozhodovaniu, či si dať alebo nie. Vyvraciam mýtus, že marihuana je neškodná. Som chodiaci príklad. Som zblúdená ovečka, ktorá sa vrátila a má šancu varovať iných.

Ako povedal Ghándhí:

„Tvoje myšlienky sa stávajú tvojimi slovami, tvoje slová sa stávajú tvojimi činmi, tvoje činy sa stávajú tvojimi zvykmi, tvoje zvyky sa stávajú tvojimi hodnotami, tvoje hodnoty sa stávajú tvojím osudom.“

Keď má človek problém, ktorý nevie vyriešiť a cíti sa z neho zle, chce sa toho zlého pocitu zbaviť, to je jasné. Sú to myšlienky. Myšlienka na lepší pocit, vedie k činu dať si drogu. Potom opäť a opäť. A tak si tie drogy dáme niekde na piedestál. Oslavujeme ich. A nakoniec kvôli nim umierame. Možno nie z predávkovania, ale kvôli chybe, nepozornosti, preceňovaniu svojich síl… Drogy spôsobujú množstvo efektov, ktoré sú príčinami neštastí a strát.

Chcem sa podeliť o svoje zážitky, lebo viem, že mnohí si môžu nájsť podobnosti a paralely medzi mojím a ich životom.

Možno to niekomu zachráni vzťah, možno kariéru, život. Aj malé skutky môžu mať veľký význam. Nepodceňujem to.:)

Po prednáškach dostávam neuveriteľne dobré spätné väzby. Veľmi ma to napĺňa.

 

 

Zdieľať na Facebooku