Tieto a ďalšie otázky kladú naši prednášatelia žiakom na základných a stredných školách po celom Slovensku. Spoločne s nimi hľadajú odpovede prostredníctvom interaktívnej besedy PRAVDA O DROGÁCH.

Témou prednášky sú, samozrejme, drogy, no v žiadnom prípade nejde o suchopárne predkladanie informácií a presviedčanie poslucháčov o tom, že nemajú drogy brať.

22. novembra organizovala Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky PROTIDROGOVÝ DEŇ, kde sme mali tú česť urobiť pre niekoľko tried prednášku PRAVDA O DROGÁCH a 197 žiakov tejto školy si ju so záujmom vypočulo. Ako vieme, že so záujmom? Ich spontánne reakcie po prednáške tomu nasvedčujú. Posúďte sami:

Naša prednášateľka Erika sa na začiatku prednášku venuje vysvetleniu toho, čo je to vlastne PRAVDA. Zaujíma Vás to? Pozrite si krátke video z úvodu prednášky:

Sima z nášho tímu zas jednoduchšie, než by ste si vedeli predstaviť, vysvetlila, čo to je návyk. Pozrite:

No a náš Mišo, samozrejme nevyhnechal dôležitú tému: Prečo ktokoľvek vlastne siahne po droge? Čo je prvotným dôvodom? Myslíte si, že vysvetliť toto je náročné? Pozrite sa, ako to robí Mišo:

Náš kolega Valér okrem rozprávania nech za seba hovoriť aj vzdelávacie a mimoriadne pútavé videá spracované tématicky k jednotlivým najrozšírenejším drogám.

Náš ďalší prednášateľ Rasťo nevynechal tému fyziologického účinku drog v tele aj dávno o ich užití. A opäť – podaná jeho slovami sa táto téma stáva jasnou a pochopenou vecou v mysliach žiakov či už základnej alebo strednej školy.

Chceli by sme touto cestou ešte raz poďakovať pani preventistke a pedagógom z SOŠ kaderníctva a vizážistiky v Bratislave za skvelý deň strávený spoločne a hlave za efekty, ktoré touto cestou dokážeme spoločne vytvoriť.

Za toto video, ktoré zachytáva celý PROTIDROGOVÝ DEŇ takpovediac „v koce“ ďakujeme SOŠ kaderníctva a vizážistiky v Bratislave.

Zdieľať na Facebooku