John Francis Bongiovi (*1962), je americký spevák, hudobník, producent a príležitostný herec. V roku 1983 založil kapelu Bon Jovi, ktorá sa stala špičkou v rockovej hudbe a patrí medzi najlepšie predávajúce kapely na svete. Predala už viac ako 130 miliónov albumov. 

Jon Bon Jovi bol v kapele vždy jej hlavným spevákom, frontmanom a tvorcom piesní. V roku 2009 sa dostal do Siene slávy ako pesničkár. Billboard Magazine ho zaradil na 50. miesto najdôležitejších ľudí v hudobnom priemysle a magazín People mu pridelil 50. priečku v rebríčku najkrajších ľudí sveta, dlhodobo je považovaný za „sexi rockovú hviezdu“. 

Jon Bon Jovi sa však angažuje aj v športe – je zakladateľom a väčšinovým vlastníkom klubu amerického futbalu Philadelphia Soul. Okrem toho je aj filantropom – založil nadáciu Jon Bon Jovi Soul Foundation, ktorej cieľom je pomáhať a podporovať rodiny a jednotlivcov, ktorí sa ocitli bez domova alebo v ekonomickej núdzi. 

V roku 1989 sa oženil s svojou láskou zo strednej školy Dorotheu Hurley, s ktorou má štyri deti. Tvrdí o sebe, že je rodinný typ, no ako jedna z najväčších rockových hviezd tiež priznáva, že nebol „žiadny svätec“. Svoju drogovú „éru“ si však užil v mladosti, ako sám hovorí: „Drogy som bral ako veľmi mladý a našťastie som veľmi skoro dostal rozum. Nikdy som nebol veľmi na drogy. Vždy som cítil, že nemám dostatočnú mentálnu stabilitu, aby som drogy zvládol.“

A hoci sám drogám odolal, nakoniec ho zranili na najcitlivejšom mieste, keď sa jeho dcéra Stephanie ako 19-ročná predávkovala heroínom. Deň, keď mu zavolala z nemocnice a povedala mu, čo sa stalo, Jon Bon Jovi opísal takto: „Bolo to hrozné, hrozný okamih. Môj najhorší moment ako otca.“ 

Stephanie môže hovoriť o šťastí. Keď privolali políciu na jej internát, pretože bola v bezvedomí, mala pri sebe heroín. Spolu so svojím priateľom boli obžalovaní za prechovávanie drog, no nakoniec bola žaloba stiahnutá, keďže zákon v danom štáte hovoril, že obžalovaný nemôže byť niekto, kto mal v sebe potenciálne smrteľnú dávku drog. 

Jon Bon Jovi k tom povedal: „Bola to strašne tragická lekcia od života a ďakujem bohu každý deň, že je Stephanie v poriadku. Stalo sa to a je to preč. Osobne poznám ľudí, ktorých synovia a dcéry dopadli oveľa horšie. Mohlo sa to stať aj Stephanie.“

Jon Bon Jovi si s drogami zažil zrejme oveľa väčšie peklo, než keby sa predávkoval sám. Celý život sa držal od drog čo najďalej a nakoniec bol s nimi konfrontovaný prostredníctvom svojho dieťaťa. 

Stephanie sa z predávkovania zotavila a vedie odvtedy život bez drog. Úspešne dokončila štúdium a o rok neskôr bola svojmu otcovi podporou pri jeho uvedení do Rockovej siene slávy v štáte Ohio.

Pracuje ako asistentka produkcie, no ukázala sa aj ako modelka, v júni tohto roku predvádzala oblečenie na prestížnej módnej prehliadke v Londýne. V každom prípade je úžasné vedieť, že sa zo závislosti zotavila a v živote sa jej darí. Takto nebol zachránený len jej život, ale aj životy jej najbližších.

Držíme palce!

Zdieľať na Facebooku