Keď sa povie Elvis Presley, milovníkom hudby napadne iba jedno slovo: Kráľ. Doteraz je považovaný za jedného z najlepších spevákov sveta. Ako povedal bývalý americký prezident Jimi Carter: „Presley navždy zmenil tvár americkej populárnej kultúry.“ Jeho hudobná kariéra začala v roku 1954 a Ameriku očaril hneď svojím prvým hitom Heartbreak Hotel. Na viac ako dvadsať rokov sa Elvis stal kráľom nového hudobného štýlu zvaného rokenrol a jednou z najväčších hudobných hviezd všetkých čias.

Zdalo by sa, že Elvis Presley mal všetko – krásnu manželku, peniaze, úspech. Predal neuveriteľné množstvo albumov a desiatky z nich zabrali prvé priečky všetkých možných rebríčkov. Sály jeho koncertov praskali vo švíkoch.

Napriek tomu sa, podľa viacerých jemu blízkych zdrojov, Elvis necítil šťastný. Pravé príčiny poznal, samozrejme, len on sám. Elvis začal údajne trpieť nespavosťou počas povinnej vojenskej služby v Nemecku a lekári mu začali predpisovali vtedy predávaný Placidyl – silné sedatívum a hypnotikum (uspávací liek). Postupne sa jeho nespavosť zhoršovala a jeho depresie zväčšovali a Elvisovi boli predpisované najrôznejšie barbituráty (látky so silne tlmivým účinkom na centrálny nervový systém), ktoré však majú nebezpečné vedľajšie účinky a vytvárajú, podobne ako všetky drogy, silnú závislosť.

V roku 1973 sa Elvis svojimi „liekmi“ dvakrát predávkoval a ležal tri dni v kóme. Naivne si myslel, že ak mu drogy predpisuje lekár, nemôže to byť vážne ani nebezpečné. Tento omyl ho nakoniec stál život. Drogy najskôr zničili jeho zdravie. Okrem iného trpel vysokým krvným tlakom, mal poškodenú pečeň, zväčšené srdce a hrubé črevo. Jeho lekár mu počas prvých 8 mesiacov roku 1977 predpísal viac než 10 000 balení sedatív, amfetamínov a narkotík.

V auguste 1977 zomrel ako 42 ročný na srdcový infarkt. Odborníci sa zhodujú, že dlhodobé užívanie predpísaných drog sa maximálnou mierou podpísalo na jeho smrti. Posmrtná pitva a rozbory ukázali, že v Elvisovom tele bolo v čase smrti až 14 rôznych drog, pričom desať z nich bolo vo významnom množstve.

Buďte informovaní a zistite si pravdivé informácie o liekoch na predpis a liekoch proti bolesti.

Zdieľať na Facebooku