Združenie Ukrajina bez drog sa spojilo s mimovládnymi organizáciami a vládou a zorganizovala festival a flashmob (prekvapivá zábavná akcia v dave).

Čo vznikne, keď sa spojí polícia a študenti v boji proti užívaniu drog? Samozrejme, že flashmob!

Ako súčasť spolupráce združenia Ukrajina bez drog s miestnou políciou v Dnipro sa študenti od polície dozvedeli pravdu o drogách a rovnako sa naučili tanec, ktorý následne predviedli na festivale proti drogám s názvom „Milujem život! Povedz nie drogám, povedz áno životu.“

Tento festival zorganizovalo združenie Ukrajina bez drog v spolupráci s mimovládnou organizáciou Duch národa, Hnutím za zdravý národ, políciou Dnipropetrovského regiónu a Dnipropetrovskou miestnou knižnicou. Program festivalu bol plný športových workshopov a demonštrácií, umenia a remesiel, vzdelávania v Pravde o drogách a nezabudnuteľným flashmobom.

Na jednej z administratívnych budov v meste Dniprosa sa spustilo premietanie krátkych videí Pravda o drogách, keď zrazu študenti v tričkách „Svet bez drog“ spolus políciou začali uprostred davu tancovať. Ich posolstvo bolo jednoduché: Ukrajina bude šťastnejšia bez drog.

Prezidentka združenia Ukrajina bez drog v príhovore hovorila o riziku, že každému dieťaťu v krajine je v určitom bode jeho mladosti ponúknutá droga. A preto je nutné, aby sa pravdu o drogách dozvedeli čo najskôr.

Náčelník dopravnej polície Dniprovského regiónu sa odvolal na ukrajinské príslovie „buď dobrým priateľom svojim susedom, pretože oni budú tvojím alarmom“, a poukázal na to, že každý človek potrebuje byť alarmom pre svojich priateľov a podať im pomocnú ruku a chrániť ich, ak náhodou padnú za obeť drogovému dealerovi.

 

zdroj: https://www.drugfreeworld.org/news/2021-news-drug-free-flash-mob-to-protect-kids-from-drugs.html

Zdieľať na Facebooku