Martin Madej je slovenský spevák, ktorý má za sebou dlhé roky v slovenskom šoubiznise. Prakticky od detstva, keď sa vďaka účinkovaniu v projekte Peter Nagy a deti stal známym. Martin však nezaspal na vavrínoch a postupne sa vypracoval na všestranného speváka, ktorý dnes okrem iného účinkuje v zoskupení Fragile. Prečítajte si rozhovor s Martinom o drogách, ktorý poskytol pre Slovensko bez drog.

Martin, teba si s braním drog príliš nespájam. Skúsil si niekedy drogy? Ak áno, čo ťa k tomu viedlo?
Viedla ma k tomu čistá zvedavosť.

Ako rýchlo si od toho upustil a prečo?
Keďže prvýkrát mi to nič neurobilo, skôr mi bolo ťažko od žalúdku, skúsil som po dlhšom čase v partii ešte raz. Vtedy som uprostred príjemne rozbehnutej žúrky asi do 15 minút zaspal a zhodnotil som, že toto naozaj nie je pre mňa ☺.

Zažil si v živote fakt náročnú situáciu?
Zažil som veľa vypätých aj ťažkých situácii. Hádky, dlhú nudu, neúspechy, rozchody a mohol by som pokračovať.

Napadlo ti siahnuť po droge?
Nikdy som drogy ani inú chémiu nepovažoval za riešenie.

 
Prečo?

My speváci mame to šťastie, že naše problémy a smútky môžme pretaviť do tvorby a to je taká legálna droga, ktorá nám často pomôže sa dostať zo zlých zážitkov.

Čo by si poradil mladému človeku, ktorý sa ocitne v ťažkej situácii – čo by mal urobiť, aby nespadol do pasce drog?
Myslím, že najlepšie je nájsť si niečo pozitívne, čo ho baví a ponoriť sa do toho. Šport, hudba, čítanie. Dnes sú naozaj neobmedzené možnosti v tom, ako zaujať svoju myseľ aj prospešne.

Čo je podľa teba dôvod, že medzi umelcami sú drogy také rozšírené a populárne?
Myslím, že je to tým, že sme pod drobnohľadom. Stále sa na nás upriamuje pozornosť a žiaľ nielen počas našej práce. A pretože pracujeme s emóciami, tak sme nejakým spôsobom citlivejší, ako bežný človek a občas nás táto naša schopnosť zradí. Hľadáme únik a drogy sú zdanlivo jednoduché riešenie.

Svojho času si bol tvárou kampane na 2% z daní pre Slovensko bez drog. Čo ťa k tomu viedlo?
O drogách treba hovoriť. Veľa a otvorene. Nenásilne a bez hodnotení. Slovensko bez drog to robí a preto som toto združenie veľmi rád podporil.

Na čom v súčasnosti pracuješ? Kde všade hráš a spievaš? Kde ťa môžeme vidieť (keď skončí korona blázninec). Čo chystáš?
V súčasnosti pracujem hlavne na tom aby som bol dobrý otec ☺. Udržujem sa v kondícii, čo sa týka spevu, ale toto obdobie využívam hlavne na oddych a jemnú tvorbu.

Pracovne najviac času venujem spolupráci s Fragile. Keď skončí toto ťažké obdobie epidémie, tak si myslím budeme užívať všetky preložené koncerty z týchto mesiacov, ktorých je už viac ako 30.

„Nedávno“ si sa stal otcom, ako ťa otcovstvo zmenilo? A zmenilo ťa vôbec?
Zmenilo ma to určite. Som pokojnejší. Poznávam nové zákutia samého seba, aby som odovzdal synovi to najlepšie a hlavne mu nebránil v jeho vlastnom poznávaní sveta.

Ďakujem za rozhovor, Martin ☺

Zdieľať na Facebooku