Organizácia Narconon vo Spojenom kráľovstve je centrum pre liečbu závislosti od drog, ktoré je zamerané na jedinú vec: pomôcť prekonať závislosť nadobro. Dôležitou súčasťou jeho úspechu je prostredie, v ktorom sa nachádza. Každému detailu bola venovaná zvláštna pozornosť s cieľom poskytnúť stabilné a komfortné prostredie, ktoré človeku pomôže oslobodiť sa od závislosti a znovu si vybudovať život bez drog. Narconon je navrhnutý tak, aby mohol poskytovať účinnú rehabilitáciu prostredníctvom unikátnej metódy. Ak vy alebo vaši milovaní trpíte závislosťou, môže vám pomôcť. 

Rozkladá sa na 3,6 hektárovom pozemku na vidieku Maynards Green vo Východnon Sussexe v Anglicku. V tomto pokojnom prostredí zbavenom akýchkoľvek rozptýlení ponúka individuálnu starostlivosť a osobným potrebám prispôsobenú profesionálnu pozornosť, ktorá je pre dlhodobý úspech rehabilitácie kľúčová. 

Narconon v Spojenom kráľovstve ponúka vidiecke, estetické a nanajvýš dôverné prostredie pre rehabilitáciu.

Príbeh matky…  

Kde s mojím príbehom začať? 

Keď mal môj syn asi 15 – 16 rokov, začali s ním byť doma problémy. Bol veľmi náladový, kritický a zatrpknutý. Ono to však neprišlo z noci na ráno, tak nejako sa to do nášho života vkradlo postupne. Mal kamarátov, ktorí sa mi ani trochu nepozdávali a veľa klamal, na čo som prišla až neskôr. V škole mal zlé výsledky, hoci ju dokončil – čo bol sám osebe zázrak. V tom čase som pracovala celé dni, večery aj víkendy, čo teraz spätne vidím, že nebolo ideálne.

Keď mal 19 rokov, priznal sa mi, že berie drogy. Poďakovala som mu, že mi to povedal a chcela som vedieť, v akom rozsahu. Aspoň som vedela, pred čím stojíme. Pustili sme sa do rôznych riešení situácie a veci sa trochu zlepšili. Avšak skutočne účinnú pomoc som nikde nenašla. To, čo sa ponúka, je väčšinou založené na psychiatrickom liečení a vzhľadom na škody, ktoré páchajú psychiatri na ľuďoch, by mi ani vo sne nenapadlo zveriť im do rúk môjho syna. Čosokor však syn dosiahol určitú potrebnú kvalifikáciu a odsťahoval sa z domu na iné miesto, kde pracoval 2 roky. 

Netušila som, že v tom čase stále bral drogy. Chodil domov raz za pol roka na deň alebo dva a ja som si nič zvláštne nevšimla, vždy mal nasadenú svoju spoločenskú masku. Aby som to skrátila, z tej práce odišiel a vrátil sa domov a vtedy sme uvideli znovu toho starého, neproduktívneho, zatrpknutého, veľmi kritického syna spred deviatich rokov. 

Nemal v živote cieľ, bol doma a celé dni hral hry na počítači. Mal veľmi „krátku zápalnú šnúru“ a život s ním bol, ako prechádzka po mínovom poli  výbuchy zlosti za každú hlúposť. Taktiež  bol veľmi uzavretý a utiahnutý do seba. Ja som bola na pokraji zrútenia a takmer pripravená ho vyhodiť z domu. Hlavný problém totiž bol, že nebol ochotný nič zmeniť. 

Raz v večer pretiekla posledná kvapka. Môj syn sa trochu podnapil a keď sme sa manžel a ja vrátili z práce, našli sme doma psychotika. Bol úplne mimo, chodil a vrieskal a reval… Na druhý deň ráno sa zobudil a prišiel s tým, že chce niečo zmeniť.  Udalosť z predchádzajúceho večera bola pre neho „budíčkom“. Uvedomil si, že za neho konala jeho drogová osobnosť a povedal mi, že to nebol on.  

A tu sa tento príbeh preklápa do pozitívneho. Bola som v kontakte s konzultantom z Narconon, už asi rok pred touto udalosťou. Raz viac, raz menej. A potom, jedného dňa, mi Richard (konzultant) zavolal s jasným zámerom dostať môjho syna do Narconon na program. Otvorila som túto tému so synom a dva dni nato mi povedal: „Ok, mami, pôjdem.“ O tri dni už sedel v lietadle na svojom prvom 12-hodinovom zaoceánskom lete do Veľkej Británie. Na letisku Heathrow ho vyzdvihol zamestnanec Narconon a odviezol ho do zariadenia. 

Už počas prvých dvoch týždňov na programe v Narconon som videla, že jeho myseľ prestáva byť taká „zahádzaná“. Začal byť viac sám sebou. Postupne prešiel celým programom a každým týždňom, ktorý na ňom strávil, bolo evidentné, aký je pokojnejší a stále viac sám sebou. Vďaka tomu, že mal okolo seba ďalších ľudí, ktorí prešli podobnou skúsenosťou, bol pre neho celý program jednoduchší a našiel si tam niekoľko dobrých priateľov. 

Dnes je to 8 mesiacov, čo nie je na drogách a darí sa mu veľmi dobre. Pracuje vo Veľkej Británii. Veľmi veľa so mnou komunikuje a hovoríme spolu oveľa viac, než keď býval doma, a to je od nás vzdialený 12 000 km. 

Neexistuje dostatočný spôsob, ako by som mohla Narconon poďakovať za to, čo urobili pre môjho milovaného syna a moju rodinu. Myslím, že postupy a technológia rehabilitácie od pána Hubbarda, ktoré sa v Narconon používajú, sú absolútne úžasné a predovšetkým funkčné. 
– LH, matka


Podobné príbehy zažíva až príliš mnoho ďalších matiek v UK a po celom svete. Ak je to aj váš príbeh, či príbeh vašich blízkych, kontaktuje nás 
v Narconon UK,
mohli sme pomôcť vám či ľuďom, ktorých milujete. Máme aj personál, ktorý hovorí česky.

(Pre zachovanie súkromia sú fotky v článku ilustračné a nezobrazujú skutočných ľudí z tohto príbehu.)

Zdieľať na Facebooku