Každý pracujúci občan, živnostník či firma na Slovensku má možnosť venovať 2% zo svojich daní, ktoré odvádza štátu, neziskovej organizácii podľa vlastnej voľby.

Už ste urobili svoju voľbu pre tento rok? Iste ste už zachytili žiadosti a kampane, ktoré apelujú na vaše 2% z daní a verím, že rozhodovanie nie je úplne jednoduché. Človek, ktorému záleží na tom, kam sa spoločnosť uberá, či sa bude dobre dariť škole, kam chodia jeho deti, či dostanú podporu znevýhodnené sociálne skupiny, či sa niekto postará o lepšie životné prostredie… aktivít, ktoré si právom zasluhujú našu pozornosť a podporu je veľa a mnohé z nich sú takpovediac „živé“ len vďaka príjmom z 2% daní, ktoré im niekto venuje.

Slovensko bez drog nie je výnimkou. Našu činnosť financujeme čisto z príspevkov podporovateľov a 2% z daní od ľudí, ktorým drogová situácia na Slovensku nie je ľahostajná. Pravdou je, že ak neznížime rozšírenosť a užívanie drog, legálnych aj nelegálnych, mladistvými, veľmi ťažko môžeme očakávať, že nám vyrastie generácia, ktorá bude úspešne viesť projekty, ktorú bude zaujímať životné prostredie či rozvoj a pozdvihnutie spoločnosti ako takej. Človeka, ktorý užíva drogy, či už pravidelne alebo „rekreačne“, spravidla nezaujíma nič nad rámec jeho samého.

Chceme vás preto touto formou požiadať o vaše 2% z daní. Patríme medzi kľúčové aktivity, ktoré majú vplyv na zníženie užívania drog mladistvými na Slovensku (viď video nižšie). Naše výsledky za 12 rokov pôsobenia sú zdokumentované a štatisticky podložené (viď video). Reakcie škôl a pedagógov ako aj študentov a žiakov si môžete na našej webovej stránke čítať celé hodiny 🙂

Ak ste sa rozhodli podporiť svojimi 2% z daní práve SLOVENSKO BEZ DROG, zo srdca ďakujeme
a tu nájdete presný návod, ako na to, či už ste zamestnanec, živnostník či právnická osoba.

Zdieľajte tento článok a pomôžte nám získať viac ľudí ako ste vy – takých, ktorým záleží na tom, aby sme mali mladú generáciu, ktorá sa rozhodne žiť život bez drog. Ďakujeme.

 

Zdieľať na Facebooku